Stowarzyszenie Osób z Nowotworami Głowy i Szyi

Obejmuje członkostwem osoby chore na nowotwory głowy i szyi, ich rodziny oraz przedstawicieli różnych specjalności, zajmujących się leczeniem, rehabilitacją i innymi formami wspierania.

Pierwszy integracyjny rajd rowerowy - wrzesień 2021

Data opublikowania 05-11-2021 07:10

Pierwszy integracyjny rajd rowerowy

Po długiej przerwie związanej z pandemią Covid -19 postanowiliśmy wznowić nasze aktywności. Jesień to w naszym kalendarzu spotkanie w Puszczykowie. W tym roku jechaliśmy rowerami  do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego pięknymi ścieżkami wzdłuż Warty. W różnym wieku, o różnych możliwościach fizycznych, na różnym sprzęcie rowerowym, a to co najważniejsze - po różnych operacjach onkologicznych w rejonie głowy i szyi - czyli bez krtani, z uszkodzonymi fałdami głosowymi, bez kości strzałkowej, która była potrzebna do rekonstrukcji żuchwy, wraz z rodzinami oraz wspólnie z zespołem leczniczym - mi.in. lekarzami, pielęgniarką, fizjoterapeutą, onkologopedą -  razem bierzemy udział w rajdzie rowerowym, aby pokazać, że rak nie ogranicza, a powinien mobilizować! Właśnie celem naszego stowarzyszenia jest między innymi pokazać tę dobrą stronę jakości życia po leczeniu onkologicznym. Przez cały dzień była słoneczna, ciepła, jesienna pogoda idealna na rajd rowerowy. Na miejscu czekało na nas pyszne jedzenie i ognisko. 
Rajd rowerowy był organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.
Dziękujemy firmie Atos za wsparcie i pomoc w organizacji tego świetnego aktywizującego wydarzenia oraz sportowcom z Cityzenu za czynny udział .

Zarząd  Stowarzyszenia

 

Powrót do listy aktualności