Stowarzyszenie Osób z Nowotworami Głowy i Szyi

Obejmuje członkostwem osoby chore na nowotwory głowy i szyi, ich rodziny oraz przedstawicieli różnych specjalności, zajmujących się leczeniem, rehabilitacją i innymi formami wspierania.

Sprawozdanie ze spotakania integracyjnego w Puszczykowie

Data opublikowania 22-10-2016 08:13

Kontynuując tradycję plenerowych spotkań członków Stowarzyszenia Osób z Nowotworami Głowy i Szyi i ich rodzin oraz przyjaciół, w tym roku również spotkaliśmy się na wspólnym pieczeniu kiełbasek. Ognisko zorganizowaliśmy 10 września br. na terenie Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w Puszczykowie. Pogoda nam sprzyjała, a humory dopisały.

Imprezę zainaugurował ordynator Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii prof. dr hab. Wojciech Golusiński. Jak zazwyczaj, uczestników spotkania zintegrowała wspólna gra w petanque – metalowe bule rzucali wszyscy – od najmłodszych po najstarszych . Towarzyszące nam dzieci zorganizowały dodatkowo mini-show muzyczne, które dostarczyło wielu emocji, szczególnie tym najmłodszym.

Najwytrwalsi zakończyli wieczór rozmową przy ognisku. Po nocy spędzonej w Ośrodku oraz po śniadaniowym wykładzie edukacyjnym dotyczącym profilaktyki zdrowotnej po leczeniu nowotworów głowy i szyi prowadzonym przez dr. hab. Sławomira Marszałka wybraliśmy się na spacer piękną, leśną ścieżką wzdłuż koryta rzeki Warty do Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Spotkanie zakończyliśmy wczesnym, niedzielnym popołudniem, obiecując sobie dołożenia wszelkich starań , by nasze wrześniowe spotkania stały się tradycją, integrującą coraz szersze grono członków Stowarzyszenia i wszelkich jego sympatyków.

Zarząd Stowarzyszenia

  

Zdjęcia

Powrót do listy aktualności